ANASAYFA
NEDEN KARADAĞ
HİZMETLERİMİZ
YATIRIM ve TEŞVİK
İLETİŞİM
location_on Jadranski Put34 Budva-Montenegro
phone+38269361568
Çalışma İzinleri

Çalışma İzinleri

Çalışma İzinleri

Çalışma İzni, Karadağ’da kuracağınız şirket ortaklarına verilmektedir. Çalışma izni ile birlikte oturma izni de çıkmaktadır. . Ayrıca işyerinizde çalıştıracağınız çalışanlar için çalışma ve oturum izni alabilirsiniz. Her durumda izinler bir sene geçerlidir. İzinlerin bitiş tarihinden en geç 31 gün önce izin yenileme için başvurunun yapılmış olması gerekmektedir. Bunlar genel bilgilerdir. Genel olarak şirket kurulumu bir hafta, oturma ve çalışma izinlerinin alınması 21 günde bitirilmektedir.

Oturma ve çalışma izinleri Schengen vizesinde kolaylık sağlamaktadır. Karadağ'ın Avrupa Birliği'ne daimi üye olarak alınmasından sonra süresiz izin sahipleri, sınırsız seyahat ve Avrupa’da dilediği ülkeye yerleşme hakkına sahip olmaktadır. Ada Toscana .D.O.O. gerek şirket kuruluşu, gerek izinlerin alınması işlemlerinizi titizlikle takip etmekteyiz. yerel ekibimizle birlikte sizlerin yanındayız. Tüm işlemlerde, gidilecek resmi dairelerde, noterde, banka hesabı açma gibi süreçlerde yalnız kalmayacaksınız her adım planlı programlı ve sorunsuz yürütülecektir.

Karadağ da her tür gayrimenkul satın alma ve kiralamalarda, komisyon senelik emlak bedeli üzerinden %3 tür. Komisyon alıcı tarafından ödenmez. Satıcı veya kiraya veren tarafından ödenmektedir.

OTURMA İZİNLERİ
Oturma izni Karadağ' da bir konut alımı ile verilmektedir.

ÇALIŞMA İZİNLERİ
Çalışma İzni, Karadağ’da kuracağınız şirket ortaklarına verilmektedir.

ŞİRKET KURULUŞLARI
Şirket kuruluşu başvurudan itibaren, bir hafta içinde tamamlanmaktadır